Obec Košúty
ObecKošúty - Kosút

oficiálna stránka obce - község hivatalos honlapja

Projekt „Spoločne za región“ – Projekt „Együtt a régióért“

Projekt „Spoločne za región“

V spolupráci s Miestnou akčnou skupinou Dudváh v rámci úspešného projektu „Spoločne za región“ obec Košúty dostala 12 kusov stromčekov lipy malolistej a javora poľného. Stromčeky javora poľného už boli vysadené pri miestnom cintoríne a na „Zámostí“ popri toku rieky Dudváh. Touto cestou vás prosíme, aby sme ich nepoškodzovali, ale chránili, aby bola naša obec ešte krajšia, zelenšia. Ďakujeme všetkým, ktorí sa akcie zúčastnili a pomohli pri výsadbe. V najbližších dňoch obec plánuje výsadbu stromčekov lipy malolistej, ktorá bude tvoriť lipovú alej pred obecným úradom, kde bolo nutné kvôli bezpečnosti vyrúbať choré brezy previsnuté na základe právoplatného rozhodnutia o výrube. Zároveň oznamujeme občanom, že v priebehu mesiaca apríl sa uskutoční „Deň Zeme“, na ktorý radi privítame dobrovoľníkov z obce.

************************************************************************

Projekt „Együtt a régióért“

A Dudváh Helyi Akciócsoporttal együttműködve az „Együtt a régióért” sikeres projekt keretében Košúty község 12 db kislevelű hárs- és juharfát kapott. A helyi temetőben és a Dudváh mentén a hídonkívüli részben a juharfát már elültették. Ezúton is kérjük Önöket, hogy ne bántsák a facsemetéket, hanem óvják őket, hogy még szebb, zöldebb legyen a falunk. Köszönet mindenkinek, aki részt vett és segített az ültetésben. A következő napokban kislevelű hársfa ültetését tervezi a község, amely hársfasort képez majd az önkormányzati hivatal előtt, ahol biztonsági okokból jogerős határozat alapján kellett kivágni a beteg nyírfákat. Egyúttal tájékoztatjuk a lakosságot, hogy áprilisban „Föld Napja” lesz, amelyre szívesen várjuk a falu önkénteseit.

Dátum vloženia: 14. 2. 2022 2:59
Dátum poslednej aktualizácie: 13. 6. 2022 5:44

Úrad

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

wifi

Sociálne siete